Sakarya Üniversitesi ile Özel Serdivan Altınküre Okulları’nın işbirliği Protokolü Hk.

Sakarya Üniversitesi ile Özel Serdivan Altınküre Okulları’nın işbirliği ile SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin okullarda öğretmenlik deneyimi kazanmaları amacıyla “Öğretmenliğe İlk Adım Projesi” tasarlandı. “Öğretmenliğe İlk Adım Projesi”nin gerçekleştirilmesi için 06 Aralık 2021 Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Fatih Savaşan ile Özel Serdivan Altınküre Okulları Kurucu Müdürü Sayın Ahmet Sakarya arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Projeye katılacak öğrencilere, 08 Aralık 2021 Çarşamba günü SAÜ Eğitim Fakültesi’nde Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Rüştü Yeşil ve Özel Serdivan Altınküre Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Tombul tarafından projenin süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin, henüz mesleğe başlamadan önce gerçek eğitim ortamlarında öğretmenlik mesleğini çok yönlü olarak tanıma fırsatını yakalayacakları ve özel sektörde çalışmak gibi ikinci bir alternatifi yerinde ve tüm gerçekleriyle tanımalarının sağlanabileceği vurgulandı. Diğer taraftan bu projenin, Sakarya Üniversitesi’nin öne çıkarmaya çalıştığı Öğrenci Ar-Ge uyumu ve Üniversite-Sektör işbirliği kanallarının açılmasına katkı sağlamasının beklendiği ifade edildi. Toplantıya, öğrencilerin sorularının cevaplanması ve karşılıklı iyi dileklerde bulunulması ile son verildi.

 

https://ef.sakarya.edu.tr/tr/duyuru/goster/107271/sakarya-universitesi-ile-ozel-serdivan-altinkure-okullari-nin-isbirligi-protokolu-hk